Posted on Залишити коментар

Який вид ванни обрати – підбираємо по типу матеріалу

При облаштуванні ванної кімнати, на відміну від інших кімнат, до вибору будь-якої сантехніки доводиться підходити грунтовно. Меблі і побутову техніку в процесі експлуатації значно простіше замінити ніж сантехнічні вироби, тому варто приділити час на вивчення всіх особливостей підбору сантехніки. І якщо змішувачі у ванній в більшості випадків замінити не проблема, то ванну ми вибираємо за принципом “сім разів відмір і один раз відріж”, так як даний елемент встановлюється на довгі роки. Сьогодні поговоримо про види ванн і їх матеріали виготовлення.

Чавунні ванни

Класика жанру серед ванн це чавунні ванни. Це найстаріший тип даного виробу, завдяки власним хорошим експлуатаційним властивостям. До переваг варто віднести їх високу міцність і довговічність – багато старих ванн досі зустрічаються в будинках. Вони витримують значні навантаження і деформації їм абсолютно не страшні. До того ж чавунні ванни відмінно зберігають тепло, тому вода в ній залишається теплою значно довше. До недоліків можна віднести невеликий вибір форм, що пов’язано з технічними особливостями виготовлення. Також мінусом є їх значна вага. Дуже важливо звернути увагу на покриття – краще віддати перевагу сучасним полімерним покриттям, вони збережуть ванну білою надовго.

Сталеві ванни

Бюджетний варіант ванни, але підкуповує не тільки ціною, а й простотою установки за рахунок значно меншої ваги ніж у чавунної. При цьому у сталевої ванни непоганий термін експлуатації. До того ж великий вибір форм і розмірів дозволяє підібрати найкраще рішення.

Тепер про недоліки – даний тип ванн має порівняно невисокі теплоємні властивості, а також відрізняються гучністю (при набору води, наприклад). В даному випадку може допомогти заповнення порожнини ванни піною або іншим матеріалом. Також краще не піддавати її навантаженням, принаймні стрибати в ній не варто.

Читайте далее  Модні аксесуари для ванної кімнати

Акрилові ванни

Дуже схожі за властивостями зі сталевими, але мають ряд відмінностей. Технічні можливості дозволяють виготовляти акрилові ванни будь-яких форм і розмірів. Вони мають невисоку вартість, невелику гучність і відрізняються низькою вагою в порівнянні з іншими. Через вагу вони прості в установці, але потрібно дотримувати технічні умови щоб максимально продовжити гарантійний термін експлуатації. Варто зазначити, що термін служби акрилових ванн порівняно нижче ніж в інших. Вони бояться деформацій, а також краще їх не піддавати високим температурам (в більшості випадків понад 100 С).

Кварилові ванни

Ванни з інноваційного матеріалу з застосуванням спеціального кварцового піску з відмінними експлуатаційними властивостями. Завдяки цьому у них відмінна теплоємність (вода залишається гарячою довше), висока міцність і безшумність. Також варто відзначити великий вибір форм та кольорів для різних індивідуальних дизайнерських рішень. Даний тип ванн має більшу вагу ніж у акрилових, але вона на порядок нижче ніж у чавунних, і тому простіше в установці. Кварилові ванни як і акрилові не люблять високих температур. Слід берегти від фарбувальних речовин. Також вартість їх порівняно вище сталевих і акрилових.

Керамічні та кам’яні

Це найдорожчий вид ванн для вишуканих інтер’єрів. Вони довговічні і максимально стійкі до деформацій (в межах розумного). Зберігають початковий вигляд на довгі роки, мають хорошу теплоємність. Але через особливості є складними і дорогими в установці. Але це варіант “на століття”, тож мінуси стосуються тільки їх ціни і складності установки.

Наостанок

У даній статті ми обговорили відомі типи матеріалів ванн, їх плюси і мінуси. На основі цієї інформації і зважуючи ваші побажання і можливості, простіше прийняти рішення. Проте радимо так само звертати увагу на розмір і форму ванніи. І, звичайно, не забуваємо про наші змішувачі для ванн 🙂

Залишити відповідь