
Як і будь-який технічний пристрій, змішувачі теж час від часу можуть вимагати обслуговування і ремонту. В даному випадку, якість змішувача впливає тільки на періодичність його обслуговування і критичність проблеми яка може з ним статися. Іноді проведення ремонту може бути просто недоцільно – дешевше і простіше замінити на нову модель змішувача.
Також варто звернути увагу на вартість змішувача і його вік, а також на вартість ремонту і трудовитрати. Сьогодні ми поговоримо про проблему яка відноситься до розряду не критичних і дозволяє продовжити життя навіть цілком недорогому змішувачу, а саме заміна картриджа змішувача.
Як працює змішувач?
Зазвичай змішувальний механізм виготовляється з кераміки. В основі його герметичні, відполіровані пластинки, яка при русі в тому чи іншому напрямку перекриває частково або повністю отвір подачі гарячої або холодної води, тим самим змішуючи їх і відкриваючи їм вихід через кран.
Зазвичай в змішувачах (такий, наприклад, як вище змішувач для кухні EMMEVI JOLLY ) використовуються стандартні картриджі, що дозволяє без проблем знайти аналог для заміни. Але в деяких моделях і брендах можуть використовуватися пристрої особливої фірмової конструкції, що потрібно також взяти до уваги.
Поширені ознаки поломки картриджа
- Важіль погано регулює подачу води;
- Нерівномірне регулювання змішування води (і її температури);
- При закритті крана, вода продовжує текти;
- Не виходить відрегулювати температуру води
Чому не працює картридж змішувача
Картридж може вийти з ладу через умови експлуатації, природного зносу і механічних пошкоджень.
Також до поломки може призвести постійний контакт механізму змішувача з частинками піску, які накопичуються в системі через якість водопровідної води. Пісок спрацьовує як абразив, і прискорює вироблення через тертя.
Поради щодо підбору картриджа
Спочатку краще орієнтуватися на сумісність з основною частиною змішувача і брати оригінальні запчастини.
- Діаметр: Зазвичай змішувачі мають стандартний діаметр картриджа, але бувають також досить специфічні і фірмові розробки окремих брендів, що ускладнює взаємозамінність таких вузлів.
- Також варто враховувати розмір і довжину штока (зазвичай від 35 до 45 мм).
- Важливо звертати увагу на посадкову частина картриджа – тут потрібно дивитися на тип вашого змішувача.
Порядок заміни картриджа змішувача: інструменти і послідовність дій
Для зручності заміни картриджа рекомендуємо мати під рукою такі інструменти:
- плоску викрутку,
- плоскогубці,
- ключ-шестигранник,
- а також набір комбінованих ключів або розвідний ключ.
Покрокова заміна картриджа змішувача
Отже, приступаємо до заміни.
- Перекриваємо подачу холодної і гарячої води до змішувача. Хоч це і очевидний пункт, але іноді в домашніх умовах просто забувають цей крок.
- На змішувачі під важелем акуратно підколупуємо плоскою викруткою і прибираємо заглушку з червоно-синьої позначкою (гарячої й холодної води).
- Під нею знаходиться гвинт, який фіксує ручку змішувача. Він може бути як під тонку плоску, так і хрестову викрутку. Викручуємо на кілька обертів, щоб послабити кріплення і зняти важіль змішувача. Викручувати потрібно без зайвих зусиль, щоб не зірвати гвинт і не злизати грані, так як з часом кріплення могло “закипіти” і потрібно помірних зусиль щоб його провернути.
- Далі нам потрібно зняти декоративну гайку, зазвичай вона просто відкручується рукою.
- Під нею ми виявимо велику гайку. Беремо ріжковий ключ необхідного діаметра або розвідний ключ і з помірним зусиллям відкручуємо. Потрібно дивитися за люфтом ключа на гайці, щоб не допустити злизання граней. Якщо допустити надмірне зусилля, можна зірвати різьбу.
- Якщо гайка погано піддається, рекомендуємо обробити силіконовою або іншою високопроникною змазкою (типу Domo або WD40) і почекати поки масло проникне і розчинить окисел, через 10 хвилин спробувати ще раз.
- Тепер ми можемо дістати пошкоджений картридж і замінити його на новий. Якщо він був правильно підібраний, картридж повинен без проблем встати на своє посадочне місце.
- У зворотній послідовності збираємо наш змішувач.
- Включаємо подачу води на кран. Перевіряємо щоб все працювало як слід.
Для більшої наочності можете також переглянути відео із заміни:
Як бачите, заміна картриджа змішувача є досить нескладною задачею і при цьому дозволяє продовжити експлуатацію змішувача без істотних витрат. Також від якості картриджа залежить термін його роботи, а також варто не забувати про такі корисні речі як фільтри очищення і пом’якшення води.