Posted on Залишити коментар

Як відрізнити силуміновий змішувач, від латунного: особливості матеріалів і технічні характеристики

Силумінові і латунні змішувачі користуються найбільшою популярністю серед інших. Перші – тому що недорогі. Другі – тому що довговічні. При цьому хороших і дійсно захоплених відгуків вистачає і у тих, і у інших. У нашій статті ми розберемося в перевагах і недоліках кожного з цих матеріалів, а також дізнаємося, як відрізнити силуміновий змішувач від латунного.

Латунні змішувачі та сілумінові: всі «за» та «проти»

Що таке силумін, і які переваги у змішувачів з нього?

Силумін є алюмінієво-кремнієвим сплавом. У процентному співвідношенні, найбільше алюмінію (близько 90%), потім йде кремній (близько 10%), а також нерідко в сплав додають невеликі домішки міді, титану, літію або натрію (всього кілька відсотків), для поліпшення якісних характеристик.

Силумінові змішувачі – сантехніка класу «економ», яка має низку переваг.

 1. Високий рівень міцності.
 2. Доступна вартість (матеріали, використовувані при створенні сплаву, досить доступні, і температура їх плавлення низька, що забезпечує економічність і нетрудозатратність виробництва).
 3. Стійкість до зношування.
 4. Стійкість до корозії (алюміній їй не піддається).
 5. Невелика вага.

Перший (і вельми значущий) недолік силуміну – його недовговічність. Різкі перепади температур води, тиску, невдалий монтаж, – будь-який з цих факторів здатний швидко вивести такий змішувач з ладу. Так, він стійкий до зносу і досить міцний, але за умови, що він правильно змонтований, і вищеописаних перепадів не буде.

Ще один вагомий мінус – зламаний силуміновий змішувач полагодити неможливо. Навіть якщо ви зможете замінити прокладку або закрити тріщину, незабаром він трісне в іншому місці.

З іншого боку, ці недоліки компенсуються невисокою ціною.

Латунні змішувачі: чим вони виграють?

Латунь – це мідно-цинковий сплав, причому міді в даному сплаві має бути не менше 80% (і чим вище її відсоток, тим якісніше і довговічніше змішувач). Також виробники можуть додавати в сплав нікель, олово, марганець (для поліпшення антикорозійних властивостей і міцності), кремній (для підвищення антифрикційних якостей), а також свинець (для спрощення обробки металу).

Переваги латунних змішувачів очевидні.

 1. Висока міцність.
 2. Стійкість до перепадів температур і тиску.
 3. Висока стійкість до зношування.
 4. Стійкість до корозії і появи іржі.
 5. Тривалий термін служби.
 6. Ремонтопридатність.

Єдиний недолік латунних кранів – досить висока ціна, але якщо врахувати тривалість служби і можливість полагодити змішувач, то її можна назвати цілком адекватною.

Як відрізнити силуміновий змішувач, від латунного?

 • Латунний змішувач не може бути легким. Мідь, сама по собі важка. А ось сілуміновий змішувач за вагою досить легкий.
 • Латунний кран істотно дорожче силумінового (в 2 рази або більше, в залежності від моделі), а тому не може коштувати, як його бюджетний аналог.
 • Купуйте змішувачі в тих магазинах, де вам можуть надати сертифікацію продукту. З її допомогою, ви вивчите і склад сплаву, що істотно допоможе вам у виборі.
 • Латунний змішувач – не завжди означає якісний. Якщо цинку більше 20%, висока ймовірність досить швидкого зносу, причому навіть на цільних елементах.
Залишити відповідь