
Сучасний темп життя часто не залишає часу на те, щоб як слід зайнятися собою. Так, ми змінюємо повноцінні обіди на швидкі перекуси, а повноцінний прийом ванни на легкий душ. Саме тому в будинку ніяк не обійтися без якісної душової системи.
На ринку сантехніки можна знайти безліч самих різних варіацій і моделей душових систем. Асортимент пропонує від простих лійок зі шлангом для змішувача і до повноцінних душових кабін з подачею води з усіх боків. Кожен зможе підібрати саме те що потрібно. Але як же зробити правильний вибір серед цього достатку?
Лійка для душу і утримувач
Лійка для душу і утримувач – не найзручніший, але найдоступніший і популярний варіант. Всі сантехнічні рішення подібного плану відрізняються між собою. Це стосується як рівня зручності, так і функціональних характеристик:
- вартість,
- рівень складності установки,
- вимоги по експлуатації тощо.
На сьогоднішній день практично в кожному будинку або квартирі можна знайти ванну з душем, і це не дивно. В основному до складу душа входить гнучкий шланг, лійка і утримувач. Останній кріплять на стіну за допомогою одного або декількох звичайних дюбелів. Сама лійка може бути виконана з пластику, сталі з антикорозійним покриттям, латуні або нержавіючої сталі. Можуть зустрічатися комбінації зі сталі / латуні з керамікою / пластиком.
Щоб лійка приносила максимум комфорту під час використання, вона не повинна бути занадто важкою. Металеві вироби хороші, але пластикові практичніші, так як при падінні з ними і з ванною нічого не трапляється. Що ж стосується важких моделей, то вони можуть відбити емаль на ванні або навіть утворити тріщини на акриловій або пластиковій ванні.
Найчастіше використовуються шланги з металу, силікону, або металеві з силіконовими вставками, але є й інші варіанти. З більш дешевого ряду, силікон – найнадійніший, а з більш дорогого – метал. Гайки для шланга і утримувач для лійки повинні бути металевими, краще з антикорозійним покриттям.
Гарнітур для душу або стійка?
Гарнітур для душа – це вдосконалені лійка і шланг, якими комфортніше користуватися. Тут є зручний тримач, який кріплять на металеву штангу, а вже її, на дюбелях монтують в стіну. Таким чином, його можна переміщати по штанзі, створюючи необхідну висоту і кут нахилу. Різниця в зрості тепер не створить проблем під час прийому душу.
Стійка для душа – це вдосконалений гарнітур. Він доповнений сталевим (латунним, з нержавійки, пластиковим) верхнім душем. Штанга грає роль труби з товстими стінками, через яку подається вода. За допомогою нарізного сполучення до змішувача підключають штангу (з перемикачем з звичайного душа на верхній), а до неї шланг зі звичайним душем. Душова стійка – це один з найбільш зручних, але і найдорожчих рішень.
Душова панель для ванни
На відміну від стійки, у панелі є цілий корпус, всередину якого ховають всі комунікації. Зовні можна побачити систему управління, в якій обов’язково присутній гідромасаж і від 2х до 8ми форсунок з кількістю отворів для води від 3х до 30ти.
Практично в кожній системі є змішувач з термостатом і надійний захист від опіків. У виробів, з лінійок мідл або преміум класів, є механізм, який чистить форсунки від накипу.
Якщо відповідати на питання «так що ж з цього всього вибрати?», Можна сказати, що найоптимальнішим, багатофункціональним і доступним за ціною варіантом стане стійка з верхнім душем. Для отримання максимального комфорту варто розглянути варіант установки душової кабіни (дорого, але дуже зручно).