Posted on Залишити коментар

Види картриджів для змішувачів та їх заміна

Сучасний ринок санітарної техніки рясніє самими різними змішувачами, що відрізняються по конструкції, дизайну, функціоналу і іншим характеристикам. Однак, серед усього асортименту більш помітні змішувачі, в яких можна поміняти картридж. Вони більш якісні, зручні і надійні, та й попит на них більше.

Виробниками заздалегідь передбачена зручна заміна картриджа в разі поломки. Це дозволяє відразу повернутися до нормального режиму функціонування крана. Правильний вибір залежить від повноти інформації, якою володіє майбутній користувач. Необхідно ретельно вивчити всі види і їх характеристики.

Основне завдання картриджа – це змішування холодної води з гарячою. Крім того, він регулює інтенсивність напору. Щодня він піддається навантаженням і тиску, від чого можуть виникнути протікання і картридж доведеться замінити. Але який з них вибрати?

Які бувають картриджі?

Основою класифікацій для цих елементів є концепція роботи. Існує кілька видів конструкції:

  • кульовий – всередині виробу є куля з одним або двома отворами; запірний механізм дозволяє контролювати температуру і натиск води; рухаючи важіль управління, рухається і куля, перекриваючи отвори патрубків, так і змішується вода; підходить тільки для змішувачів з одним важелем;

  • дисковий – відрізняється від кульового тільки тим, що всередині вбудований диск; підходить для змішувачів і двохвентильних змішувачів;

  • керамічна – складається з двох, щільно прилягаючих одна до одної керамічних пластин, за допомогою яких здійснюється контроль води; використовується на кухні та у ванній; потрібне регулярно змащування, а в разі поломки відремонтувати не можна.

Краще віддавати перевагу більш якісним моделям, адже вони прослужать довше. Але, звичайно ж, дбайливого ставлення і регулярного догляду ніхто не відміняв.

На що звернути увагу при виборі?

Вибирати картридж наосліп не рекомендується. Потрібно, перш за все, розібрати змішувач. Щоб підібрати точно такий же елемент, як і попередній, потрібно дістати старий. Кожна модель унікальна, навіть якщо це один виробник. Комплектація виробів може сильно відрізнятися за різними характеристиками:

Читайте далее  Розповсюджені помилки при плануванні ванної кімнати

● конструкція;

● ширина;

● висота.

Різниця може становити всього кілька міліметрів, однак, цього цілком достатньо, щоб куплена модель не підходила до змішувача. Краще, при поході в магазин сантехніки, взяти з собою старий картридж і порадитися з консультантами. Досвідчені фахівці завжди допоможуть і підкажуть, що робити.

Перед придбанням обраного виробу, необхідно поцікавитися, чи є в нього такі документи:

● сертифікати якості (краще, щоб вони були міжнародними);

● акт гарантії, в якому є відмітка про проходження тестування тиском в 3,5 атм;

● інструкція;

● гарантія якості.

Якщо подібних документів у вироби немає, то слід задуматися, щодо якості продукції. Такі предмети купувати не варто, адже ніхто не знає, яких «сюрпризів» від них можна чекати під час експлуатації.

Як замінити картридж?

Для заміни картриджа, потрібно, перш за все, перекрити воду. Потім знімається заглушка на ручці, під якою знаходиться гвинт кріплення. Його відкручують, звільняючи захисний кожух. Під кожухом є гайка регулятора, якою відкручують для доступу до картриджа.

Зняття картриджа, як і інших комплектуючих, має проходити легко. Якщо виникають складнощі, можна скористатися рідиною WD-40, яка видаляє різний наліт. А ось прикладати зайву силу не варто, адже можна щось зламати.

Після проведених маніпуляцій, встановлюють новий картридж і повертають всі елементи на місце. Всі болти надійно затягуються, і система перевіряється на роботоздатність.

Залишити відповідь