Posted on Залишити коментар

Типові поломки змішувачів і їх усунення

Одним з найголовніших речей будь-якого кухонного або ванного приміщення є змішувач для ванної або кухні. Без його допомоги не обійтися при прибиранні будинку, готуванні їжі і прийомі гігієнічних процедур. Тому пристрій постійно використовується, а отже і пов’язані з ним несправності рано чи пізно  можуть зачепити будь-якого користувача.

Оскільки сучасний ринок пропонує три основних види кранів – одноважільні, двовентильні і безконтактні, то і розглядати поломки кожного з них варто окремо.

Несправності двохвентильних змішувачів

У двовентильних моделях за керування потоком води відповідають два окремих вентилі. Саме з ними найчастіше і трапляються поломки.

  1. Вода просочується з-під вентильної головки – швидше за все вилетів зі штока штифт.
  2. Воду пропускає через гусак (при закритому крані) – деформувався край сідла вентильного важеля або зносилися прокладки в кран-буксі.
  3. Якщо витік відбувається лише при відкритті змішувача, отже, сталося псування сальника.
  4. Протікає в місці підключення рухомого виливу – зіпсувалася гумове кільце в місці кріплення.

Швидкому зносу крана може призводити сильне закручування ручки вентиля.З заміною ущільнювальної прокладки можна впоратися самому, купивши в спеціалізованому магазині нову. Або можна його вирізати з гуми товщиною 1,5-2 міліметри.

Причиною витоку може служити і погано затиснута букса. В цьому випадку необхідно щільніше притиснути контргайку. Якщо ж причина прихована в зламаній буксі, її слід замінити на нову. Це заощадить час, який піде на пошук відповідних деталей і подальший ремонт.

Основні причини поломок одноважільної конструкції

Найчастіше роботу такого змішувача може порушити засмічений картридж або зіпсувати згодом різьблення кріплення.

На несправність картриджа вказують наступні ознаки:

  • поганий хід важеля для регулювання струменя;
  • мимовільні різкі або поступові стрибки температури води;
  • надходження води в вилив при закритому крані;
  • припинення подачі гарячої або холодної води.

Оскільки вузол для змішування води не підлягає ремонту, отже його доведеться замінити на новий. Але варто враховувати, що він повинен бути ідентичним старому, так як інший просто може не підійти.

Щоб усунути протікання води з-під крана, потрібно ущільнити зношені різьби. Для цього використовуються ФУМ-стрічки.

Якщо виникла проблема зі зменшенням інтенсивності подачі води з виливу, то проблема криється в насадці аератора, яка кріпиться на кінці гусака. Так як вона виступає в ролі простого фільтра і затримує великі частки сміття, проблема прихована в засміченні. Спробуйте промити його і вкрутити на місце. Якщо не допоможе, слід замінити на новий. Поміняти можна самостійно, без залучення фахівців.

Часті проблеми безконтактних змішувачів

Найбільш довговічними серед змішувачів є сенсорні, оскільки вони не мають рухомих елементів управління. Саме на них гарантія йде від п’яти років і вище. Найчастіше вони виходять з ладу через засмічення гумової мембрани. Для попередження цієї проблеми, потрібно встановити зі змішувачем фільтр для грубої очистки води.

Якщо ж зламався датчик, що реагує на піднесення рук і відповідає за автоматичну подачу води, варто звернутися за допомогою до фахівця.

Сантехнічні вироби, так як і будь-яка інша техніка, вимагає відповідного догляду та періодичного ремонту. Адже служити вічно змішувачі не будуть, тим більше з огляду на таку високу потребу у використанні. Пам’ятайте, що частота ремонту залежить від якості матеріалів виготовлення самого змішувача і надійності збірки. Тому пропонуємо вам  перевірені змішувачі з гарантією в нашому магазині.

Читайте далее  Кульові крани: види, відмінності, установка
Залишити відповідь