
Зручність експлуатації кухні, залежить від безлічі факторів. Одним з найістотніших і часто використовуваних предметів побуту, є встановлена мийка. Адже без неї неможливо обійтися під час приготування їжі, а також при митті продуктів і посуду.
Тому дуже важливо, щоб при роботі за раковиною ніщо не спричиняло незручностей і не заважало. Це означає, що чаша повинна бути місткою, простою у догляді і функціональною, а також підходила під загальне оформлення інтер’єру. Ось, чому перед покупкою слід уважно поставитися до вибору.
Мийка для кухні: підбір параметрів
Яка форма виробу найкраще? Єдиного вірної відповіді немає, оскільки у кожної моделі є свої плюси і недоліки. Тому необхідно враховувати кілька обставин при покупці:
- Визначиться з кількістю секцій, яких може бути, як одна, так і чотири.
- Чим солідніше товщина стінок, тим надійніше, так як після удару не залишаються вм’ятини, а потік води не створить вібрацій.
- Дивіться, щоб стільниця по краях мала запас близько 5 см, для запобігання утворення вологи на підлозі і стінах.
- Щоб було куди покласти вимиту, але ще мокру кухонне начиння, практично наявність сушарки.
- Додаткова ергономічність – відповідний кран для кухні, який можна придбати в спеціалізованому магазині сантехнічного обладнання.
Квадратна або прямокутна
Відрізняються універсальністю і класикою стилю. Досить ємкі і ергономічні в експлуатації. Але складніші в догляді, оскільки очищення кутів від забруднень вимагає додаткових зусиль.
Кутова
Оптимальним варіантом є трикутний блок, який дозволяє заощадити ділянку робочого простору. Гарні для крихітних кухонь, де корисний кожен сантиметр!
Кругла і овальна
Візуально виглядають компактно, але місткість більше ніж в інших. Вважаються відмінним варіантом для невеликих приміщень вироби з мінімальним діаметром і незначною глибиною. Утримувати в чистоті простіше простого, оскільки немає кутів, де скупчується жир і бруд.
Якими бувають кухонні раковини за способом установки?
Для того, щоб виріб по-справжньому гармоніював з навколишніми предметами, подумайте про спосіб монтажу.
Врізні
Пристрої йдуть врівень зі стільницею, на якій заздалегідь вирізається спеціальний отвір. Монтаж краще довірити професіоналу, так як вимагає певних навичок.
Накладні
Бюджетні і прості в установці. Конструкція надягається поверх кухонного модуля, як кришка. Щоб вода не затікала в стики, потрібні пристінні бортики.
Вбудовувані
Інтегрується в робочу поверхню таким чином, щоб бортики чаші перебували нижче її рівня.
Основні матеріали виготовлення кухонних мийок:
- нержавіюча сталь – гарантує високу міцність і надійність, з часом не іржавіє і не тьмяніє;
- штучний камінь – досить твердий, не вбирає запахи і виглядає дуже ефектно, так як може імітувати мармур і граніт;
- граніт – зносостійкий і максимально міцний, але і найбільш дорогий.
Сучасний ринок товарів пропонує не тільки безліч мийок, але і різноманітність аксесуарів до них. Це може бути: окремий краник для фільтрованої води; електричні пристосування для подрібнення відходів потрапили в злив; донний клапан; друшляки і дошки.
Якісна мийка виділяється зручністю і стійкістю до хімічних миючих засобів. А достаток асортименту дозволяє знайти підходящу по всім запитам модель, що відповідає головним потребам.